Karboksyterapia Julié Poznań

Karboksyterapia Julié to najlepsza terapia dwutlenkiem węgla, która już w latach 30. XX wieku z przytupem weszła na rynek medyczny. Na samym początku zastrzyki gazowe były idealnym lekarstwem na zaburzenia krążenia w kończynach dolnych, w przypadku niektórych chorób serca, a nawet stawów. Obecnie karboksyterapia podbija rynek medycyny estetycznej i dermatologii. Jest jedną z najszybszych i najbezpieczniejszych metod poprawy urody, której skuteczność potwierdzają liczne badania kliniczne. Odpowiadając przy okazji na podstawowe pytanie, czy coś, co ratowało ludzkie życie i leczyło tyle chorób, może nie być bezpieczne, przybliżymy Ci temat karboksyterapii.

Czym jest karboksyterapia?

Karboksyterapia w sposób spektakularny redukuje cellulit, tkankę tłuszczową, rozstępy oraz cienie pod oczami. Zabieg ten z powodzeniem jest stosowany nawet w trychologii, która zajmuje się terapią łysienia i leczeniem chorób skóry głowy.
Karboksyterapia polega na śródskórnym lub podskórnym wprowadzaniu kontrolowanych dawek dwutlenku węgla. Jest to bezpieczna, precyzyjna, mało inwazyjna i klinicznie sprawdzona metoda odmładzająca skórę. Karboksyterapia to prawdziwa fighterka, jeśli chodzi o walkę ze zmarszczkami, zwiotczeniami skóry i brakiem jej elastyczności. Równie dobrze radzi sobie ze wspomnianym cellulitem, miejscowymi nadmiarami tkanki tłuszczowej, rozstępami i bliznami. Karboksyterapia została okrzyknięta rewelacją kosmetologii XXI wieku i największym przełomem w medycynie estetycznej od czasu zastosowania botoksu.

Karboksyterapia Julie – jak to działa?

Karboksyterapia Poznań to nowa usługa w naszym gabinecie. Cały zabieg opiera się na podawaniu dwutlenku węgla, tak jak było opisane wyżej. Gaz oddziałuje na okoliczne komórki rozpoczynając proces przetlenienia w celu usunięcia dwutlenku węgla. Już po kilku minutach widać poprawę ukrwienia komórek danej powierzchni ciała, która jest poddana zabiegowi. CO2 aktywuje procesy oczyszczające (drenaż limfy i przestrzeni międzykomórkowych), poprawia też strukturę kolagenu komórek skóry, dając wyraźny i trwały efekt ujędrnienia i poprawy elastyczności ciała. Organizm, w naturalny sposób sprowokowany do obrony przed podawanym CO2, podnosi aktywność naczyń krwionośnych. Poprawia to ukrwienie, a zwiększająca się aktywność układu krążenia, skutkuje podwyższeniem poziomu hemoglobiny we krwi.
W miejscu, gdzie podawany jest zabieg, dochodzi do zadziwiająco szybkiego wzrostu produkcji kolagenu i elastyny (ok.40%). W związku z tym przepływ naczyniowy przebiega sprawniej, zwiększa się dopływ tlenu oraz substancji odżywczych, a właśnie to prowadzi do redukcji zmarszczek i regeneracji skóry. CO2 zwiększa procesy naprawcze poprzez tworzenie nowych naczyń krwionośnych oraz aktywację adipocytów (komórek tłuszczowych) w celu uaktywnienia procesów lipolizy (rozkładu komórek tłuszczowych). Może brzmi to dość skomplikowanie, lecz ten naturalny i szybki proces to Twoje zbawienie, jeśli masz jakiś skórny problem.

Urządzenie Julié

Nasze urządzenie Julié jako jedyny aparat na rynku korzysta z podwójnego podgrzewania gazu – zabieg karboksyterapii jeszcze nigdy nie był tak komfortowy. Przekonaj się sama!

Niezwykle istotne jest odpowietrzenie systemu w urządzeniu do karboksyterapii. Julié została wyposażona w wiele systemów zabezpieczających. Jeden z nich jest odpowiedzialny za oczyszczenie podzespołów urządzenia z zalegającego w nim powietrza, które podane śródskórnie, powoduje utrzymujące się obrzęki. Juliè najlepiej zapobiega utrzymywaniu się obrzęków po zabiegu.

karboksyterapia Poznań

Certyfikat Medyczny urządzenia Julié

Nasze urządzenie Julié jest certyfikowane, a do pracy wykorzystuje medyczny dwutlenek węgla LAPAROS. Gaz ten charakteryzuje unikalna sterylność oraz czystość na poziomie 99,5 %. W aparacie zastosowano HFS® – jest to dwuetapowy system filtrowania CO2. Jest on istotny dla zachowania najwyższej sterylności aplikowanego gazu.

Czy CO2 jest szkodliwy?

Odpowiedź brzmi: nie. Karboksyterapia będąca pierwotnie terapią medyczną, znana od ponad 80 lat, jest obecnie najpopularniejszą metodą odmładzania w Ameryce Południowej, Północnej i Europie. Dzięki wieloletniej pracy naukowców i lekarzy przeprowadzono z sukcesem liczne badania i testy kliniczne. Dwutlenek węgla jest gazem niepalnym i nietoksycznym, w kosmetologii nazwany już zasłużenie cząsteczką piękna. Iniekcja CO2 jest całkowicie bezpieczna – dwutlenek węgla jest produkowany przez nasze komórki w wyniku spalania tlenu oraz wydalany jako metobolit przez nasze płuca. Nie podajemy więc substancji obcych dla organizmu, co oznacza, że wykorzystujemy Co2 jako naturalny, terapeutyczny czynnik dotleniający i odnawiający komórki. Ilość podanego w jednym zabiegu Co2 równa się ilości Co2 produkowanego przez nasz organizm podczas średnio intensywnego wysiłku. Dwutlenek węgla, który jest 20-krotniełatwiej rozpuszczalny od tlenu, dużo łatwiej się też wchłania, a po około 5 minutach jest wydalony z organizmu wraz z wydychanym powietrzem.
Nowoczesna aparatura do aplikacji CO2 i wielokierunkowe obserwacje oraz rozwój technologii diagnostycznej potwierdziły wyjątkową skuteczność metody i brak negatywnych efektów.

Karboksyterapia – na co możesz ją stosować?

Najważniejsze pytanie, a odpowiedź na nie może zwalczyć Twoje problemy z defektami urody, raz na zawsze! Gdzie stosowania jest karboksterapia?

  • Okolica oka – niwelacja zmarszczek / rozjaśnienie cieni wokół i pod oczami / zwiększenie grubości i gęstości skóry okolicy oka / redukcja worków pod oczami/ ograniczenie tendencji do obrzęków / lifting powieki górnej / likwidacja poduszek tłuszczowych górnej i dolnej powieki.
  • Szyja / dekolt – wzmocnienie skóry pergaminowej/ pojędrnienie / lifting / wygładzenie / niwelacja bruzd poprzecznych rejonu szyi / rozświetlenie i wyrównanie skóry dekoltu.
  • Owal twarzy – modelowanie konturów twarzy / redukcja chomików / redukcja drugiego podbródka / ujędrnienie skóry linii żuchwy i granicy szyjnej.
  • Dłonie – wzmocnienie skóry pergaminowej / rozjaśnienie skóry / pojędrnienie / zwiększenie gęstości skóry dłoni / lifting / znaczne odmłodzenie.
  • Piersi – redukcja wiotkości skóry / ujędrnienie / rozświetlenie skóry/ zwiększenie gęstości skóry / lifting / rozstępy.
  • Twarz – zmarszczki / wiotkość / trądzik / kruche naczynka / nieaktywny trądzik różowaty / niedotlenienie / obrzęki.
    Włosy – włosy słabe, cienkie i wypadające, łysienie plackowate.
  • Ciało – metodę stosuje się w kuracjach antycellulitowych, ujędrniających i odmładzających, a także przy usuwaniu blizn i rozstępów oraz likwidacji miejscowo zlokalizowanej tkanki tłuszczowej.

Jak często należy powtarzać karboksyterapię?

W zależności od nasilenia problemu oraz rodzaju schorzenia. Karboksyterapię w obszarze twarzy, szyi i dekoltu, można przeprowadzić jednorazowo, jako tzw. zabieg bankietowy około 3 – 4 dni przed ważniejszym wyjściem, by wyglądać świeżo i witalnie.
Natomiast trwała redukcja zmarszczek, redukcja cellulitu oraz innych przypadłości, zabieg powinno się robić 1-2 razy w tygodniu, ogólnie około 6– 10 zabiegów (zależne od stanu wyjściowego skóry, rodzaju i nasilenia problemu). Po serii zabiegów następuje przejście do fazy redukcyjnej, która w każdym przypadku obejmuje 1 zabieg po 2 tygodniach, następnie 1 zabieg po 3 tygodniach od zakończenia serii. Dla utrzymania efektów zaleca się wykonywanie zabiegu średnio raz w miesiącu lub zabiegów kontrolnych raz na kilka miesięcy.

Czy zabieg karboksyterapii jest bolesny?

Zabieg nie jest zabiegiem relaksacyjnym, jednakże mikroiniekcje wykonywane ultra cienką igłą, zapewniają, że prawie nie poczujesz bólu. Można go porównać do uczucia wyrywania włoska. Rozchodzenie się gazu pod skórą można przyrównać do lekkiego, podskórnego rozpierania. Dzięki zastosowaniu specjalnych programów zabiegowych podzielonych na poszczególne partie ciała, zapewniona jest pełna kontrola podczas zabiegu, a system ogrzewania gazu, to rozwiązanie przyjazne pacjentom. Gaz o podwyższonej temperaturze zapewnia redukcję dyskomfortu do minimum.
Metoda jest bezpieczna, nie powoduje powikłań, nie wymaga okresu rekonwalescencji ani gojenia. Dyskomfort pacjenta jest minimalny i wiąże się tylko z koniecznością nakłuwania skóry i chwilowym odczuciem wędrówki gazu pod nią. Rzadko pojawiające się zaczerwienienia znikają bez śladu w ciągu kilku godzin po zabiegu, a u niektórych pacjentów nawet do 15 minut po nim.

Jak wygląda zabieg?

Zastosowanie gazowego dwutlenku węgla CO2 do celów dermatologii oraz medycyny estetycznej, wykonywane jest przez specjalne urządzenie, dozujące dwutlenek węgla w miejsca zabiegowe. Parametry są dostosowane do celów i obszaru skórnego. Leczenie odbywa się z użyciem specjalnie dobranych igieł. Ustawienie parametrów zależy od wrażliwości pacjenta podczas leczenia. Jeden zabieg trwa około 20 – 60 minut z zastosowaniem bezpiecznej ilości gazu.

Przeciwwskazania dla karboksyterapii

Chociaż zabieg jest bezpieczny, trzeba z niego zrezygnować w przypadku:
ostrej choroby zakaźnej,
opryszczki,
podwyższonej temperatury,
ciężkiej choroby niedokrwiennej serca,
ostrej zatorowości,
zakrzepicy,
niewydolność nerek,
niewyrównanego nadciśnienia,
przebytego udaru.
Stawiając na nasze ponad 10-letnie doświadczenie, najlepsze urządzenia i wykwalifikowany personel, stawiasz na siebie i poprawę swojej urody. Życie jest za krótkie, aby żyć z kompleksami.

Kontakt
Godziny otwarcia: pon. – pt.: 9.00 – 20.00, sobota: 9.00 – 14.00

Zgoda

Zgoda

Zgoda

+48 606-557-558

Ul. Katowicka 79b lok.104 (osiedle Polanka) 61-131 Poznań

salon@saloninfinite.pl