Depilacja LightSheer

Laser LightSheer 

Co to jest depilacja laserowa?

Działanie lasera diodowego LightSheer polega na kontrolowanym i bezpiecznym niszczeniu cebulek włosów za pomocą skoncentrowanej wiązki światła laserowego. Depilacja laserowa działa powierzchownie i nie wpływa negatywnie na funkcje organizmu oraz nie niszczy tkanek sąsiadujących z tymi na które skierowany jest strumień lasera. Światło lasera emitowane w głąb skóry zostaje pochłonięte przez naturalne barwniki włosów i zamienione w energię cieplną, której zadaniem jest uszkodzenie struktury macierzy włosa.

Depilacja LightSheer DESIRE

Laser LightSheer DESIRE amerykańskiej firmy Lumenis, jest najnowszym, najszybszym i zarazem najmocniejszym systemem z cenionej na całym świecie rodziny laserów LightSheer®, uchodzących za najskuteczniejsze urządzenia do trwałego usuwania owłosienia. Urządzenie LightSheer DESIRE jest laserem medycznym wyposażonym w dwa rodzaje głowic zabiegowych: 9x9mm oraz 22x35mm.

Części ciała, które można poddać depilacji laserowej LightSheer

Depilacja laserowa jest najbardziej skutecznym zabiegiem usuwania nadmiernego oraz niechcianego owłosienia na całym ciele.

depilacja lightsheer Poznań
Depilacja laserowa pach

Jest jedną z najczęściej depilowanych partii. Przed zabiegiem nie należy stosować antyperspirantów oraz dezodorantów, a także po zabiegu do momentu zniknięcia podrażnienia. Reakcja skóry po zabiegu jest kwestią indywidualną i może utrzymywać się przez kilka godzin do nawet tygodnia, wszystko zależy od grubości i koloru owłosienia, a także od wrażliwości osoby poddawanej depilacji laserowej pach. Po zabiegu przez 2-3dni nie wolno korzystać z sauny oraz basenu. Skóra pod pachami po zabiegu może być podrażniona, dlatego powinno się zastosować kosmetyki łagodzące np. panthenol, maść bepanthen, alantan. Odstęp pomiędzy zabiegami to 6 – 8 tygodni.

depilacja lightsheer Poznań
Depilacja laserowa nóg

Łydki jak i uda są obszarem narażonym na wrastanie włosów po depilacji woskiem, depilatorem itp. Depilacja laserowa nóg jest najlepszym rozwiązaniem tego problemu. Zabieg wykonywany jest dużą i małą głowicą w zależności od obszaru nóg dzięki czemu uzyskujemy bardzo dobre efekty. Podrażnienie może utrzymywać się kilka godzin do nawe tygodnia, w tym okresie polecamy stosować panthenol o działaniu łagodzącym. Odstęp pomiędzy zabiegami powinien wynosić 8 – 10 tygodni.

depilacja lightsheer Poznań
Depilacja laserowa bikini

Depilacja laserowa bikini cieszy się bardzo dużą popularnością. W naszym salonie rozróżniamy 2 rodzaje depilacji bikini:

 • płytkie – polega na usunięciu włosów jedynie z pachwin,
 • głębokie – to obszar pachwin, wzgórka łonowego oraz obszaru do granicy z pośladkami

Przygotowanie do zabiegu polega na ogoleniu miejsca poddawanego depilacji laserowej maszynką jednorazową dzień wcześniej, bądź w tym samym dniu. Skóra po zabiegu powinna być smarowana panteholem, alantanem lub maścią bepanthen. Zalecana ilość zabiegów depilacji laserowej bikini to 4-6 jednak należy pamiętać, że ilość zabiegów dla każdej osoby jest indywidualna i zależy od grubości, koloru włosów, koloru skóry a także systematyczności zabiegów. Przerwa między zabiegami 6 – 8 tygodni.

depilacja lightsheer Poznań
Depilacja laserowa wąsika

Wiele kobiet boryka się z nadmiernym owłosieniem skóry twarzy, może być to spowodowane zaburzoną gospodarką hormonalną czy chorobami np. tarczycy, hirsutyzm. Włosy mogą również pojawić się na brodzie, bakach czy szyi. Na minimum tydzień przed zabiegiem nie wolno wykonywać peelingów mechanicznych oraz chemicznych, należy pamiętać aby włosy nie były wyrywane na 4 tygodnie przed zabiegiem , jedynie golone, skóra twarzy nie może być też opalona. Po zabiegu skóra może być podrażniona, jednak podrażnienie utrzymuje się krócej niż w przypadku ciała, polecamy wtedy stosować maść bepanthen lub alantan. Odstępy między zabiegami to 4-6 tygodni. Należy pamiętać, że w przypadku zaburzonej gospodarki hormonalnej może być potrzebna większa ilość zabiegów w zależności od indywidualnych potrzeb.

depilacja lightsheer Poznań
Depilacja laserowa pleców

Depilacje laserową pleców najczęściej wykonują Panowie. Zabieg na tę okolicę wykonujemy co 8 – 10 tygodni. Podrażnienie po zabiegu może utrzymywać się od kilku godzin do tygodnia. Polecamy stosować wtedy panthenol lub żel aloesowy , unikania sauny i basenu. Po zabiegu włosy normalnie rosną jak do tej pory i około 2-3 tygodnie po zabiegu zniszczone włosy zaczynają wypadać.

LightSheer depilacja laserowa

Medyczny laser diodowy LightSheer najskuteczniejszym urządzeniem w walce z niechcianym owłosieniem

Decydując się na zabieg jakim jest laserowe usuwanie owłosienia należy upewnić się, że salon korzysta z odpowiednich urządzeń laserowych. Niestety nie wszystkie urządzenia do depilacji przyniosą pożądany efekt i co gorsze mogą wywołać liczne podrażnienia. W Instytucie Estetyki Ciała Infinite stawiamy na jakość, dlatego mogą mieć Państwo pewność, że zabieg zostanie wykonany przy użyciu najlepszego na rynku lasera LightSheer. Jeśli ciągle mają Państwo wątpliwości, zapraszamy do kontaktu z naszym personelem. Pozostajemy do Państwa dyspozycji i chętnie doradzimy, które zabiegi z zakresu medycyny estetycznej spełnią Państwa oczekiwania.

Głowice

LightSheer ET

Głowica o wymiarach 9×9 mm z systemem chłodzącym, która służy do skutecznej i precyzyjnej depilacji dowolnych obszarów ciała, jak również miejsc trudno dostępnych.

LightSheer HS

o wielkości 22x35mm, dzięki unikalnemu, opatentowanemu systemowi podciśnienia HIT (High-Speed Integrated Technology) pozwala na bardzo szybką epilację dużych powierzchni zabiegowych, przy jednoczesnym wyeliminowanie dyskomfortu pacjenta oraz radykalnym skróceniu czasu oddziaływania cieplnego wiązki laserowej. Urządzenie to trwale usuwa do 96% włosów , jak również leczy łagodne zmiany barwnikowe i zmiany naczyniowe. Parametry pozwalają na depilowanie wszystkich fototypów skóry , oraz na usuwanie włosów blond oraz rudych

Bezpieczeństwo wykonywania depilacji laserowej

Aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie zatrudniamy wyłącznie wykwalifikowany i doświadczony personel. Każda osoba pracująca w naszym salonie przechodzi odpowiednie szkolenie z obsługi lasera LightSheer. Urządzenie to opiera się na bardzo zaawansowanej technologii diodowej i laserowej, dzięki czemu potrafi usuwać nawet najmniejsze i najcieńsze włosy na ciele. Najważniejsze jest dla nas zadowolenie naszych klientów, dlatego wszystkie zabiegi wykonujemy tak, jak sami chcielibyśmy mieć je wykonane.

Bezpieczeństwo LightSheer Desire

Bezpieczeństwo stosowania lasera LightSheer DESIRE zostało potwierdzone respektowanym na całym świecie certyfikatem amerykańskiego Urzędu ds. Żywności i Leków FDA, który pozwala na użycie urządzenia zarówno w medycynie ogólnej jak i medycynie estetycznej oraz dermatologii. Kongres Amerykańskiego Towarzystwa Dermatologicznego w San Francisco określił Light Sheer najlepszym i najbardziej efektywnym urządzeniem stosowanym w depilacji laserowej.

depilacja lightsheer poznań

Przeciwwskazania do zabiegu depilacji Lightsheer

 • ciąża,
 • choroby nowotworowe,
 • bielactwo,
 • łuszczyca,
 • padaczka,
 • świeża opalenizna (również solarium i samoopalacze),
 • aktywne infekcje skóry w miejscu poddawanym zabiegowi,
 • krem z retinolem (przestać używać na 1 miesiąc przed zabiegiem),
 • leki światłouczulające,
 • retinoidy,
 • zioła (dziurawiec, nagietek; przestać używać na 2 – 3 tygodnie przed zabiegiem),
 • depilacja depilatorem, woskiem i pęsetą ( przestać używać 1 miesiąc przed zabiegiem),
 • włosy siwe i bardzo jasne,
 • skłonność do przebarwień,
 • tatuaż w miejscu poddawanym zabiegowi
 • peeling (przestać używać do 1 tygodnia przed zabiegiem).

Przygotowanie do zabiegu depilacji Lightsheer

Bezpośrednio przed zabiegiem należy zgolić włosy w miejscu epilacji ale wskazane jest zostawienie kilku włosów w celu oceny ich koloru i grubości
• Włosów nie można wyrywać (pęsetą, woskiem, depilatorem mechanicznym) przez okres 4 tygodni. Można natomiast je golić lub przycinać nożyczkami
• Stosowanie kremów lub maści z witaminą A, retinoidami (np. Isotrexin, Differin, Zorac, Retin A i inne) jak również stosowanie kremów z kwasami owocowymi w miejscu depilowanej powierzchni wymaga 3 tygodni przerwy przed zabiegiem
• Peelingi należy odstawić 1 tydzień wcześniej
• Terapia doustna retinoidami (np. Roaccutane) wymaga półrocznej przerwy pomiędzy końcem kuracji i pierwszym zabiegiem
• Leki światłouwrażliwiające (fototoksyczne, fotoalergiczne) i zioła o takim działaniu (dziurawiec, nagietek, skrzyp, pokrzywa min. w herbacie Figura1,2 ) wymagają odstawienia na 3 tygodnie przed zabiegiem
• Aktywne infekcje skóry w miejscu zabiegu (bakteryjne, wirusowe, grzybicze) stanowią przeciwwskazania do zabiegu. Zabieg jest możliwy 1 miesiąc po infekcji.
• Skóra nie może być świeżo opalona, należy zrezygnować z opalania (słońce, solarium) minimum na 6 tygodni przed zabiegiem, samoopalacz minimum na 2 tygodnie przed zabiegiem
• Skóra w obrębie depilowanej powierzchni nie może być sucha, podrażniona. Jeśli tego wymaga, stosuj emolienty (kremy nawilżająco-natłuszczająco-kojące) kilka dni wcześniej.
W przypadku stosowania jakichkolwiek leków należy skonsultować się z lekarzem !

Postępowanie po zabiegu depilacji laserowej

 • Bezpośrednio po zabiegu na skórze występuje obrzęk i /lub rumień, który ustępuje najczęściej po 2 – 3 godzinach. Może pojawić się obrzęk okołomieszkowy, który jest normalną reakcją
 • Opalanie jest bezwzględnie przeciwwskazane do 2 tygodni po zabiegu. W tym okresie należy stosować kremy z filtrami anty-UVA i B z filtrem 50
 • Naturalnym objawem po zabiegu jest czasowy obrzęk i/lub zaczerwienienie depilowanego obszaru skóry oraz/lub strupki. Wszystkie objawy powinny ustąpić do 2 tygodni po zabiegu. W tym czasie należy skórę traktować w sposób delikatny
 • Myć żelem bezmydłowym lub tonikiem, albo mleczkiem bezalkoholowym, ew. czystą wodą, skórę należy delikatnie osuszać, nie trzeć, nie drażnić w inny sposób
 • Nie stosować dezodorantów i antyperspirantów bezpośrednio po zabiegu (jeśli depilacja dotyczyła pach)
 • Stosować krem Panthenol lub maść Alantan Plus albo Bepanthen Plus krem.
depilacja lightsheer poznań
depilacja light sheer Poznań
Skuteczność depilacji laserowej

Zastanawiasz się jak to możliwe, że depilacja laserowa jest tak skuteczna? Odpowiedź jest bardzo prosta – laser LightSheer niszczy cebulki włosa. Dzieje się tak ze względu na emitowane przez laser światło o długości 800 nm, które jest pochłaniane przez barwnik włosa – melaninę. Decydując się na zabieg epilacji należy pamiętać o tym, że nie wszystkie włosy rosną równocześnie. Laser LightSheer niszczy tylko włosy, które znajdują się w fazie anagenu, czyli w fazie aktywnego wzrostu. Pozostałe dwie fazy cyklu życia włosa to faza przejściowa oraz uśpienia. Dlatego aby osiągnąć wymarzony efekt, należy ten zabieg powtarzać w regularnych odstępach czasu. Jednorazowy zabieg depilacji laserowej pozwala na usunięcie około 20 % włosów, a najlepsze efekty widać u osób posiadających ciemne włosy, osoby z jaśniejszymi włosami mogą potrzebować większą ilość zabiegów.

Postępowanie po zabiegu depilacji laserowej

 • Bezpośrednio po zabiegu na skórze występuje obrzęk i /lub rumień, który ustępuje najczęściej po 2 – 3 godzinach. Może pojawić się obrzęk okołomieszkowy, który jest normalną reakcją
 • Opalanie jest bezwzględnie przeciwwskazane do 2 tygodni po zabiegu. W tym okresie należy stosować kremy z filtrami anty-UVA i B z filtrem 50
 • Naturalnym objawem po zabiegu jest czasowy obrzęk i/lub zaczerwienienie depilowanego obszaru skóry oraz/lub strupki. Wszystkie objawy powinny ustąpić do 2 tygodni po zabiegu. W tym czasie należy skórę traktować w sposób delikatny
 • Myć żelem bezmydłowym lub tonikiem, albo mleczkiem bezalkoholowym, ew. czystą wodą, skórę należy delikatnie osuszać, nie trzeć, nie drażnić w inny sposób
 • Nie stosować dezodorantów i antyperspirantów bezpośrednio po zabiegu (jeśli depilacja dotyczyła pach)
 • Stosować krem Panthenol lub maść Alantan Plus albo Bepanthen Plus krem.
depilacja lightsheer Poznań
depilacja lightsheer Poznań
Efekty po zabiegu

W celu uzyskania pożądanych efektów należy wykonać serię zabiegów depilacji laserowej , zazwyczaj od 4 do 8 zabiegów. Kolejne zabiegi depilacji laserowej należy wykonać w odstępach 4-10 tygodniowych (długość odstępów między zabiegami zależy od partii ciała oraz indywidualnych predyspozycji). Skrócenie lub wydłużenie tej przerwy osłabi efekty zabiegu. Ilość zabiegów oraz ich efekt zależy od wielu czynników takich jak: gospodarka hormonalna, fototyp, ilość, kolor, grubość włosów oraz indywidualne predyspozycje. Nie jest możliwe usunięcie 100 % włosów. Niewielki odsetek włosów, które zostają po serii zabiegów depilacji laserowej to włosy jaśniejsze, delikatniejsze, które są zdecydowanie mniej widoczne i znacznie wolniej rosną. W ciągu całego życia człowieka uśpione dotąd mieszki włosowe mogą się reaktywować produkując tym samym nowe włosy. Dlatego po zakończeniu serii zabiegów po kilku latach może być potrzebny zabieg przypominający. Zabiegi są wykonywane w naszym gabinecie przez doświadczony personel z odpowiednimi certyfikatami uprawniającymi do wykonywania zabiegów depilacji laserowej.

 

Jak często powtarzać depilacje laserową?

Włosy człowieka przechodzą 3 fazy: wzrostową, przejściową i spoczynkową. Laser diodowy skutecznie usuwa włosy znajdujące się w fazie wzrostowej. Depilację LightSheer wykonuje się w serii kilku zabiegów z uwagi na fakt, że włosy nie rosną równo i jednocześnie. 95% włosów zostaje usuniętych po ok. pięciu zabiegach depilacji, jednak ostateczny efekt zależy od indywidualnych uwarunkowań i typu skóry. W większości przypadków satysfakcjonujące rezultaty osiąga się po wykonaniu 5-8 zabiegach depilacji laserowej Light Sheer. Zabiegi należy wykonywać w odstępach ok. 4-12 tygodni w zależności od partii ciała poddawanej zabiegowi. Naturalnym objawem po zabiegu depilacji laserowej jest krótkotrwały obrzęk i/lub lekkie zaczerwienienie skóry, które ustępują po kilku godzinach.

Kontakt
Godziny otwarcia: pon. – pt.: 9.00 – 20.00, sobota: 9.00 – 14.00

Zgoda

Zgoda

Zgoda

+48 606-557-558

Ul. Katowicka 79b lok.104 (osiedle Polanka) 61-131 Poznań

salon@saloninfinite.pl