Depilacja laserowa

Depilacja laserowa LightSheer jest doskonałą metodą usuwania niechcianego owłosienia ciała i twarzy bez oparzeń, nacięć i zaczerwienienia. Depilacja laserowa to proces trwałej redukcji włosów, który drastycznie zmniejsza wzrost włosów. Jest to bezpieczny zabieg dla większości ciała w tym nóg, ramion i pach, okolic bikini, klatki piersiowej, pleców, a nawet twarzy. Depilacja laserowa wymaga kilku zabiegów powtórzeniowych, ale dzięki przestrzeganiu zaleceń można wydłużyć czas pomiędzy nimi.

 

Laserowa depilacja ciała

Depilacja laserowa LIghtSheer jest odpowiednia dla wszystkich rodzajów skóry (zarówno jasna jak i ciemna karnacja). Również mężczyźni przychodzą do naszego gabinetu depilacji laserowej w Poznaniu, aby pozbyć się owłosienia z pleców, ramion, klatki piersiowej i brzucha. Kobiety zazwyczaj wybierają twarz, linię bikini, pachy i nogi. Możliwe jest również pozostawienie części włosów. Zwłaszcza mężczyźni nie zawsze chcą wszystkiego usuwać na zero.

Fazy ​​wzrostu włosów

Wzrost włosów odbywa się w trzech fazach:

 1. Faza wzrostu (faza anagenowa)
 2. Faza przejścia (faza katagenowa)
 3. Faza spoczynku (faza telogenowa)

Włosy zaczynają wypadać po czym wzrost zaczyna się od nowa. Depilacja laserowa niszczy tylko mieszki włosowe znajdujące się w fazie wzrostu. Oznacza to, że nie wszystkie włosy zostaną usunięte po pierwszej sesji laserowej.

Ile potrzeba sesji depilacji laserowej?

Istnieje kilka rodzajów skóry i włosów, a każda seria zabiegów jest inna. Wszystko zależy od indywidualnych predyspozycji. Średnio wymaganych jest sześć sesji. Dokładna liczba zależy od części ciała, rodzaju, koloru skóry i włosów.

Ze względu na zmienny charakter cyklu wzrostu włosów, w którym niektóre włosy aktywnie rosną, podczas gdy inne są w stanie uśpienia, depilacja laserowa wymaga powtórzeń. Większość pacjentów wymaga 4-6 zabiegów rozłożonych w odstępach 4-6 tygodniowych.

Wszelkie resztki włosów pozostające po zabiegu to  cienkie i zawierają niewielką ilość pigmentu włoski trudne do zauważenia przez laser. Możemy zapewnić, że nasze maszyny LightSheer osiągają najlepsze możliwe wyniki!

Jak działa depilacja laserowa Light Sheer?

Depilacja laserowa działa poprzez celowanie i rozkładanie melaniny (pigmentu, który nadaje włosom kolor) w mieszku włosowym co powoduje, że włosy wypadają. LightSheer wykorzystuje najnowocześniejszą rękojeść z laserem diodowym o długości fali 805 nm lub 1060 nm, która pozwala dostosować zabieg do każdego rodzaju skóry. Impuls laserowy celuje i uszkadza mieszek włosowy, podczas gdy otaczająca tkanka pozostaje nienaruszona.

LightSheer to trwałe rozwiązanie do redukcji włosów oparte na sprawdzonej klinicznie technologii diod laserowych. LightSheer jest wygodny i skuteczny. Posiada dwie technologie laserowego usuwania włosów:

Technologia wspomagana próżniowo dla dużych obszarów zabiegowych, nie wymaga przygotowania ani żelu.
ChillTip™ zintegrowane chłodzenie dla mniejszych delikatnych obszarów zabiegowych.

Przeciwwskazania do depilacji laserowej

Laserowe zabiegi depilacji LightSheer nie są odpowiednie dla wszystkich i niosą ze sobą pewne ryzyko. LightSheer nie jest odpowiedni w przypadku aktywnych infekcji lub stanów zapalnych, chorób wirusowych / grzybiczych / bakteryjnych, aktywnych opryszczek, otwartych skaleczeń lub otarć w obszarze leczenia.

Czy depilacja laserowa jest bolesna?

Depilacja laserowa jest bezbolesna. Podczas zabiegu pacjenci zgłaszają delikatne uczucie pieczenia. Nowoczesna technologia pozwala nam jednak na zupełną redukcję dyskomfortu związanego z laserowym usuwaniem owłosienia.

Jak działa laser do depilacji?

Lasery wykorzystują impulsy świetlne i elektryczne do ogrzewania mieszka włosowego i jego korzeni bez uszkodzenia otaczającej tkanki lub skóry. Depilacja laserowa niszczy mieszki hamując przyszły wzrost włosów.

Jak przygotować się do depilacji laserowej?

Przed pierwszą sesją ważne jest, aby unikać depilacji woskiem przez około sześć tygodni. Dotyczy to również wyrywania pęsetą. Laser musi być w stanie zidentyfikować mieszek włosowy. W tym czasie jedynie golenie jest dopuszczalne.

 • Unikaj ekspozycji na słońce. Jakiekolwiek opalanie skóry może powodować pigmentację obszarów, które chcesz poddać depilacji.
 • W przeddzień zabiegu powinieneś ogolić się czystą, nową golarką. Dzięki goleniu laser będzie mógł zlokalizować mieszek. Kiedy ciało jest pokryte wysokimi włosami laser nawet nie może prawidłowo przejść i to zwiększa ryzyko poparzenia.

Depilacja laserowa w ciąży

Nie jest to zalecane. Skonsultuj się ze swoim lekarzem.

Jakie obszary można poddać depilacji laserowej?

Zasadniczo każde pokryte owłosieniem miejsce z wyjątkiem brwi. 

Kiedy i jak golić się przed depilacją laserową?

Oto kilka podstawowych zasad golenia przed depilacją laserową:

 • Idealny czas na golenie to dzień przed zabiegiem. Skóra zdąży dojść do siebie, jeśli nastąpiło podrażnienie i włoski nie zdążą zbytnio odrosnąć.

 • Używaj nowej, czystej maszynki, aby zminimalizować ryzyko infekcji, jeśli się skaleczysz.

Wskazania po zabiegu depilacji laserowej ciała

Bezpośrednio po zabiegu i przez dwa tygodnie po sesji należy unikać niezabezpieczonej ekspozycji na słońce. Jeśli musisz wyjść na słońce zastosuj krem ​​z filtrem co najmniej 50 SPF. Powstrzymaj się od woskowania i usuwania odrastających włosów. Możesz jedynie golić się czystą golarką.

Zalety depilacji laserowej

Depilacja laserowa jest wykorzystywana do usuwania zbędnych włosów z twarzy, nóg, ramion, pach, linii bikini i innych obszarów. Cechy depilacji laserowej:

 • Precyzja – lasery mogą selektywnie celować w ciemne, grube włosy, pozostawiając nieuszkodzoną otaczającą je tkankę .

 • Szybkość- każdy impuls lasera zajmuje ułamek sekundy i może usuwać wiele włosów w tym samym czasie. Małe obszary takie jak twarz, można leczyć w kilka minut, a większe takie jak plecy lub nogi, mogą zająć nawet godzinę.

 • Długie efekty – większość pacjentów cieszy się trwałą utratą owłosienia już po 6 sesjach depilacji.

  Jeżeli jeszcze nie wiesz czy depilacja laserowa jest dla Ciebie umów się do nas na konsultacje. Podpowiemy jaki masz rodzaj skóry i włosa i jak może podziałać laser. Zapraszamy do kontaktu.

  Kontakt
  Godziny otwarcia: pon. – pt.: 9.00 – 20.00, sobota: 9.00 – 14.00

  Zgoda

  Zgoda

  Zgoda

  +48 606-557-558

  Ul. Katowicka 79b lok.104 (osiedle Polanka) 61-131 Poznań

  salon@saloninfinite.pl