Zabieg depilacji laserowej to właściwe rozwiązanie dla osób, które mają dość podrażnień po goleniu, szybko odrastających włosków i nużącego ich usuwania. Poza tym zabieg depilacji laserowej jest wskazany szczególnie w jesiennym okresie. Z tego względu, że skóra, która jest mu poddawana, nie może być wystawiona na promienie słoneczne. Co najważniejsze jest on praktycznie bezbolesny i niezaprzeczalnie skuteczny. 

Zalecenia do zabiegu depilacji laserowej 

To właśnie dzięki zabiegowi depilacji laserowej niewielkim kosztem pozbędziesz się owłosienia z dowolnie wybranego obszaru ciała. Poza tym, Twoje wrastające włoski, na zawsze odejdą w zapomnienie. Chociaż wykonywanie go jest możliwe przez cały rok, to jesień jest na to idealnym czasem. Skóra poddawana zabiegowi depilacji ciała nie może być wystawiana na działanie słońca. Poza tym od ostatniego opalania powinny minąć przynajmniej cztery tygodnie. Dlaczego?

Depilacja laserowa ciała polega na niszczeniu barwnika, zawartego we włosach, czyli melaniny. Światło lasera skutecznie go usuwa, a co za tym idzie, umożliwia pozbycie się owłosienia z danej partii ciała. Jeśli zaś skóra jest opalona, laser trafia na barwnik już w naskórku, zanim dotrze do cebulki włosa. Konsekwencjami tego mogą być nawet oparzenia lub przebarwienia. Jedno jest pewne – laser na pewno nie będzie w stanie efektywnie spełnić swojej funkcji.

Zarówno depilacja laserowa nóg i depilacja laserowa bikini zalecana jest do zrobienia między październikiem a grudniem. Jako że zabieg depilacji laserowej przeprowadzany jest w kilku sesjach, rozłożonych w czasie, zdecydowanie łatwiej jest go wykonać właśnie w jesienno-zimowym okresie. 

Ilość sesji zależy od rodzaju włosów. Wpływ na to mają nawet ich kolor, fototyp, stopień owłosienia, a w szczególności grubość. W niektórych przypadkach wystarczą trzy zabiegi, czasami jednak jest ich więcej.  

Depilacja laserowa ciała – co musisz wiedzieć? 

Jeśli decydujesz się na depilację laserową, musisz pamiętać o kilku niezbędnych wskazówkach.

  1. Przerwa w samodzielnym usuwaniu owłosienia – aby laser mógł sprawnie trafić w mieszki włosowe, nie powodując podrażnień, trzeba zrezygnować z usuwania włosków przez miesiąc przed zabiegiem. Oczywiście można je skracać maszynką do golenia, co trzeba zrobić również dzień przed zabiegiem. 
  2. Zaprzestanie kuracji retinoidami – są to pochodne witaminy A, które stosowane są do leczenia np. trądziku. Z kuracji doustnej trzeba zrezygnować pół roku przed zabiegiem, a z używania maści około trzy tygodnie przed nim. 
  3. Unikanie słońca i samoopalaczy – jest to szczególne zalecenie do zabiegu depilacji. Światło lasera musi odpowiednio zidentyfikować melaninę we włoskach, dlatego skóra nie może być opalona.

 Zabieg depilacji laserowej – przeciwwskazania 

Ten skuteczny zabieg kosmetyczny może być stosowany w większości przypadków, jednak jest kilka przeciwwskazań:

  • ciąża,
  • nowotwory,
  • infekcje bakteryjne, wirusowe, grzybicze w miejscu depilacji,
  • opalona skóra,
  • przyjmowanie leków światłouczulających np. do leczenia trądziku lub środków antydepresyjnych. 

Chociaż przeciwwskazań nie ma wiele, trzeba pamiętać, iż żaden zabieg, w tym np. depilacja laserowa nóg, nie powinien zostać przeprowadzony w razie powyższych sytuacji.

Czy depilacja laserem boli?  

Wiele osób – szczególnie tych, które chcą się zdecydować na depilację laserową bikini – zastanawia się, czy taki zabieg jest bolesny. Często te rozważania są niepodparte żadnymi rzetelnymi informacjami. Mnóstwo osób zniechęca się, wyobrażając sobie ogromny ból i męki, związane z depilacją laserową ciała. I to jest błąd. 

Zabieg depilacji laserowej w takich miejscach jak Instytut Estetyki Ciała Infinite jest praktycznie bezbolesny. Jest to możliwe dzięki stosowaniu najnowocześniejszych urządzeń typu LightSheer Desire. Ich skuteczność potwierdzona jest prestiżowym certyfikatem amerykańskiego Urzędu ds. Żywności i Leków FDA. 

Poza tym, wiele zależy też od tego, jak dana osobna jest odporna na ból. Dla niektórych może to być jednak odczuwalne w delikatny sposób np. porównywalny do delikatnego szczypania. Mimo wszystko takie uczucie jest chwilowe i zdecydowanie warte ostatecznego efektu, jakim jest piękna, zadbana i gładka skóra na baaardzo długi czas. Pamiętaj, że dotyczy to każdego obszaru ciała, w tym nawet pleców.