Depilacja laserowa dla mężczyzn to zabieg, który pomaga w utrzymaniu estetyki, a także higieny ciała. W końcu Panowie również mają prawo do dbania o swój wygląd, w dodatku na rynku, jest coraz więcej zabiegów dla męskiego grona, dostępnych w profesjonalnych salonach kosmetycznych. Mężczyźni mają okazję skorzystać z depilacji laserowej pleców, pach, klatki piersiowej, a nawet okolic intymnych. Cały proces przebiega szybko i bezboleśnie, więc niechcianych włosków można efektywnie pozbyć się w całości. Tak, jak w przypadku Pań, liczy się regularność wykonywanych serii zabiegowych, tak i u Panów również jest to gwarancją skuteczności. Regularne sesje, wcześniej ustalone ze specjalistką, pomogą sprawnie usunąć owłosienie z każdego obszaru na ciele. Warto też pamiętać, że dopasowanie zabiegów depilacji laserowej dla mężczyzn, jest zależne od struktury włosa i jego tendencji do odrastania. 

Sposoby depilacji dla mężczyzn

Panowie zazwyczaj do depilacji stosują maszynkę do golenia, rzadziej też wosk. Jednak te metody nie są najskuteczniejsze i nierzadko narażają skórę na zacięcia, podrażnienia, a także ból wywołany wyrywaniem włosków. Nie sprawdzają się one w miejscach trudnodostępnych, takich jak plecy, ponieważ zwykle potrzebna jest pomoc drugiej osoby. Taka sytuacja może wiązać się z dyskomfortem i niechęcią do regularnego usuwania owłosienia. 

Właśnie dlatego z pomocą przychodzi możliwość wykonania profesjonalnej depilacji laserowej dla mężczyzn. Mowa tutaj o wykorzystaniu lasera diodowego, który wnika w głąb włosków i usuwa z nich melaninę, a więc pigment, który nadaje im kolor. Dzięki temu odrastają one cieńsze i mniej widoczne, aż w końcu pozostają tylko pojedyncze włoski, które są niewidoczne. 

Warto postawić na profesjonalne salony kosmetyczne, takie jak właśnie Salon Infinite, które używają sprawdzonego sprzęgu do depilacji. Amerykański laser LightSheer DESIRE wykonany jest przy pomocy innowacyjnej technologii, która skupia się wyłącznie na owłosieniu, co gwarantuje bezinwazyjność i stuprocentowe bezpieczeństwo. Takie urządzenie, które znajdziesz u nas, posiada certyfikat bezpieczeństwa i jakości wydany przez U.S. FDA (Amerykańskie Ministerstwo ds. Żywności i Leków).

Zalety depilacji laserowej dla mężczyzn

Podstawową zaletą depilacji laserowej jest jej długotrwałość. Panowie, którzy chcieliby zaoszczędzić na czasie i jednocześnie zrezygnować z ciągłego usuwania owłosienia maszynką, powinni szybko udać się na depilację laserową. Jest to przede wszystkim duży komfort, z którego może skorzystać praktycznie każdy. 

Laser LightSheer DESIRE nie podrażnia skóry z powodu swojej nieinwazyjności. Jeżeli klient chce zdecydować się na tę formę usuwania owłosienia, musi pamiętać o jego odpowiedniej długości na potrzeby zabiegu. Laser nie jest w stanie trafić w krótkie, mało widoczne włoski, dlatego najlepiej nie korzystać z innych opcji golenia przed depilacją laserową. Istotne jest też niewystawanie na promienie słoneczne miejsc, które mają zostać poddane depilacji. 

Na zabieg depilacji laserowej u mężczyzn zawsze trzeba udać się do doświadczonego salonu, takiego jak Infinite. Kilkunastoletnie doświadczenie i specjalistyczny sprzęt są gwarancją bezpieczeństwa i zdrowia skóry, która poddawana jest zabiegowi depilacji laserowej

Depilacja laserowa dla mężczyzn – co po zabiegu?

Po usunięciu owłosienia zalecane jest użycie kremu z filtrem UV oraz z właściwościami nawilżającymi, które utrzymają odpowiednie PH skóry. Takie kosmetyki możesz kupić bezpośrednio w salonie kosmetycznym lub w dowolnej drogerii. Ważne jest, aby nie używać dezodorantów i antyperspirantów na wydepilowane miejsca. Panowie muszą o tym pamiętać ze względu na możliwe podrażnienia wywołane tego typu środkami. 

Depilacja laserowa jest odpowiednim rozwiązaniem zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. Jest ona:

  • bezpieczna,
  • komfortowa,
  • szybka,
  • praktycznie bezbolesna,
  • długotrwała – efekt utrzymuje się nawet d 8-9 tygodni.

Depilacja pach, miejsc intymnych, pleców, a nawet nóg, wpływa na estetykę każdego dbającego o siebie klienta. Jest to istotne nie tylko dla sportowców i aktorów, ale też dla każdego świadomego siebie i nowoczesnego mężczyzny.