Czy wiesz, że depilacja cieszyła się popularnością już w czasach przed naszą erą? Egipcjanki były idealnie gładkie na całym ciele – dosłownie. Kleopatra nosiła peruki, gdyż golono nawet głowę, ze względu na wysokie temperatury. Wtedy, owłosienie usuwano z użyciem ostrych muszli, pumeksów czy wosku pszczelego. Obecnie (na szczęście!) mamy mnóstwo łagodniejszych i przyjemniejszych metod – takich jak depilacja laserowa. Jest to nadzwyczaj cenne szczególnie w przypadku okolic intymnych. Dlaczego?

Depilacja laserowa miejsc intymnych – jakie metody masz do wyboru? 

Depilacja laserowa miejsc intymnych już dawno przestała być tematem tabu. Decydują się na nią zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Traktowana jako element higieny, nie jest bolesna. Atrakcyjna cenowo, przynosi znakomite efekty już po pierwszym zabiegu. Obecnie do wyboru jest kilka metod depilacji bikini. O jakich mowa? 

  • Kalifornijska – najprostsza, polega na usunięciu włosków na linii stringów. 
  • Francuska – jedna z najpłytszych form depilacji laserowej miejsc intymnych. Owłosienie jest usuwane z pachwin i z boków wzgórka łonowego. Zabieg nie dotyczy warg sromowych, pośladków i okolic między nimi. 
  • Brazylijska – obejmuje pachwiny, wargi sromowe, pośladki i obszar pomiędzy. Zazwyczaj włoski na środku wzgórka łonowego zostają przystrzyżone w preferowany kształt – na przykład pasek.
  • Hollywoodzka – bardzo zbliżona do depilacji brazylijskiej, zapewnia jednak idealnie gładką strefę bikini. Klientka nie zostawia żadnego włoska – nawet w formie paseczka czy innych form.
depilacja laserowa miejsc intymnych

Depilacja laserowa miejsc intymnych – ilość zabiegów

Tak naprawdę ilość zabiegów depilacji bikini jest naprawdę różna – przede wszystkim zależnie od typu owłosienia. Zazwyczaj jest to od 3 do 6 zabiegów w kilkutygodniowych odstępach. Depilacja laserowa okolic intymnych trwa około 2-30 minut i nie powoduje dużego dyskomfortu. 

Specjaliści starają się zminimalizować nieprzyjemne odczucia z pomocą profesjonalnych maszyn emitujących wiązki laserowe. Przenikają one na odpowiednią głębokość i uszkadzają tylko mieszek włosowy. Tak więc zabieg jest w pełni bezpieczny, a jeden impuls lasera, usuwa znaczną ilość owłosienia w tym samym czasie.

Przewaga laserowej depilacji bikini nad innymi metodami 

Nie można zapomnieć, że okolice miejsc intymnych są nadzwyczaj wrażliwe. Tradycyjne metody golenia w domu, z użyciem maszynki, depilatora czy wosku, są czasochłonne i często bolesne. Ponadto ich efektem ubocznym są zaczerwienienia, krostki, podrażnienia, zacięcia, swędzenie i pieczenie. Depilacja laserowa okolic intymnych to przeciwieństwo – bezpieczna, szybka i przeprowadzana przez specjalistów, zapewnia idealnie gładką skórę na wiele tygodni. Lekki obrzęk i zaczerwienienie znikają już po 2-3 dniach. 

Ponadto laserowa metoda jest znakomita w przypadku zapalenia mieszków włosowych i wrastających włosków. Skutecznie sobie radzi z tymi problemami oraz minimalizuje ryzyko ich powstania. Nie musisz się golić codziennie lub co dwa-trzy dni – laserowa depilacji bikini pozwala zaoszczędzić Twój cenny czas.